Mida silmas pidada tahvelarvuti hoolduse juures?

tahvelarvuti-puhastamineMida silmas pidada tahvelarvutite hoolduse juures?

1. kasuta alati mälukaarti! Rahva lemmikud, GoClever ja Samsung (erinevad mudelid) toetavad mõlemad mälukaarti ning kõik tehtud pildid saab salvestada mälukaardile. Erinevad Android süsteemid kipuvad vahel kokku jooksma ning nii õnnetult, et ei aita muu, kui tehaseseadete taastamine või täiesti uue süsteemi paigaldamine. See aga tähendab, et kõik tahvlis olnud andmed, kaasa arvatud pildid, lähevad kaotsi. Kui need on aga mälukaardil, siis jäävad alles.
2. tahvelarvuti ei vaja erilist tolmupuhastamist kuna tavaliselt pole tahvlil kohta, kuhu tolm koguneks.
3. kui tahvelarvuti laadija adapter läheb katki, siis kindlasti asenda see originaaladapteriga. See kehtib eriti iPadide ja Samsungite puhul. Kui aga siiski ostad universaallaadija, siis jälgi, et adapter annaks välja 2 amprit, tavaliselt märgitud kas 2A või 2000mA. Mobiiltelefoni laadijad ei sobi, nendel on tavaliselt 1 amper või alla voolutugevuseks, nende laadimistsükkel on pikem ja kui tahvli aku on tühjenenud alla teatud kriitilise piiri, siis mobiiltelefoni laadija seda enam täis ei laegi.
4. kui juhtus, et istusid kogemata klaasi katki, siis kaalu tõsiselt, kas vahetamine on mõtekas. Igal tahvelarvutil on eraldiseisvad LCD ekraan ning digitizer, ehk puutetundlik klaas. Tavaliselt kipubki katki minema just see klaas, ent pilti näitab masin veel korralikult. Mida kallim ja uuem on tahvelarvuti, seda kindlamalt on puutetundlik klaas ekraanile kinnitatud, enamasti liimiga või liimiribaga (kahepoolne teip). Klaasi eemaldades võib vahel juhtuda, et ka LCD ekraan saab viga ning ei näita enam pilti. Seetõttu on paljud uuemad tahvlid (ja ka mobiiltelefonid) vahetatava mooduliga, kus ühes tükis vahetatakse ära nii ekraan, kui klaas. Kuna juba põrutada või viga saanud elemendid võivad vahetuse käigus puruneda, eelistavadki enamus meistreid ekraanivahetust ainult oma varuosadega ning kliendivaruosi nad reeglina ei paigalda.
5. kui tahvelarvuti ekraan on must ja sõrmejälgi täis, kui koer on lakkunud või lapsed moosiste näppudega üle käinud, siis ei pruugi puhastamisel piisata tüüpilistest prillipuhatuslappidest. sel juhul saab lihtsalt ekraani puhtaks kasutades kõige tavalisemat majapidamispaberit ja aknapesuvahtu (Clean näiteks). Kui tahvelarvutil on esipaneelil lisaks klaasile veel ka nupud, siis nuppude pealt hõõru poolkuiva paberiga. Lase sorts puhastusvahendit keset ekraani ja pese nagu aknaklaasi. Pea silmas, et äärealad peseksid juba märja paberiga, mis ei tilguks ja et äärealadele ei läheks vedelat pesuainet. Vedelik kipub imbuma klaasi alla ning tekitab ekraanile laike. Kui sa pole kindel, kuidas miskit teha, küsi julgelt nõu.

Vot nii. Need on põhilised asjad, mida tahvelarvutit hooldades silmas pidada. Hoia oma tahvlit hästi!

– – –

foto: Shutterstock