Arvutite ja elektroonika remont ning hooldus

termopasta-vahetusKüsige alati teostatud tööde kohta ka garantii, muidu võib juhtuda nii nagu juhtus ühe kodanikuga, kes minu poole pöördus. Nimelt oli ta lasknud kuskil “naabri-antsu” juures arvutit puhastada, maksis selle eest 10 eurot ning oli rahul, sest tal lubati lisaks tolmupuhastusele ka termopasta vahetust.

Pärast puhastust aga probleem ei lahenenud ning arvuti läks veel kuumemaks, kui enne. Küllap sai arvuti omanik ka ise aru, et miskit on jama ning pöördus minu poole. Arvuti lahti kruttides avanes alljärgnev pilt – termopasta oli vahetamata, vana pasta jäägid olid kivistunud (protsessori kivi kõrval, kus soojusjuhist vähe kasu), arvatavasti oli eelmine puhastaja lihtsalt kraapinud kivistunud kihi protsessori pealt ära ning radiaatori tagasi asetanud.

Antud juhul 10 eurot ei ole ehk mõne inimese jaoks suur kaotus väärtusliku õppetunni eest, ent kahjuks on ka väga palju neid, kes päris krõbedate hindade eest sarnast tööd teevad. Nii protsessori kui ka videokiibi jahutus on ülioluline, sest teatud ebapiisava jahutuse juures võib juhtuda, et videokiip läheb emaplaadilt lahti, siis aga läheb remondi peale juba kordades rohkem raha, kui korralik puhastusprotsess oleks alguses võtnud.

Antud juhtum on avaldatud kliendi nõusolekul.